Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Łazienka w stylu nowoczesnym
Łazienka w stylu nowoczesnym

Styl nowoczesny charakteryzuje się prostotą i funkcjonalnością, dzięki czemu jest uniwersalny i od wielu lat modny. Ceni sobie proste, geometryczne formy i dużą ilość światła. Ze stylu nowoczesnego pochodzi też trend na łączenie ze sobą pomieszczeń, jak na przykład, obecny już od wielu lat, aneks kuchenny w salonie. Zaś ostatnio bardzo na czasie jest połączenie sypialni z łazienką.

 

czytaj całość »
Skandynawska prostota
Skandynawska prostota

Styl skandynawski już od kilku lat wiedzie prym w trendach wnętrzarskich. Jest idealny dla osób ceniących sobie proste, a przy tym funkcjonalne rozwiązania. Aranżacje stworzone w tym nurcie są przestronne i jasne, a obecność drewna nawiązuje do charakteru Półwyspu Skandynawskiego. Jest to styl, który sprawdzi się w dużych domach, ale idealny będzie w małych mieszkaniach, które wydadzą się optycznie większe.

 

czytaj całość »
Oświetlenie kreatorem wnętrza
Oświetlenie kreatorem wnętrza

Światło odgrywa bardzo istotną rolę w życiu każdego z nas, wpływając pozytywnie na nastrój, podnosząc wydajność pracy oraz komfort odpoczynku. Jeśli mamy swobodę wyboru – zawsze skłaniamy się ku wnętrzom, ze światłem padającym z dwóch stron, zaś pomieszczenia oświetlone tylko z jednej strony pozostają puste i nieużywane. Ten wzorzec, być może w większym stopniu niż jakikolwiek inny, wpływa na sukces lub niepowodzenie danego pomieszczenia. Jest to wyjątkowo zauważalne, ponieważ wszyscy lubimy przebywać głównie w pokojach narożnikowych lub spędzać wieczory w pomieszczeniach ze źródłami światła o różnym natężeniu. Niemalże równorzędnie docenia się walor dekoracyjny oświetlenia, w szczególności za podkreślanie danych elementów wystroju lub charakteru projektowanego wnętrza.

 

czytaj całość »
Stół idealny
Stół idealny

Kuchnia i jadalnia są sercem domu. Tutaj, skupione wokół stołu, toczy się życie rodzinne oraz nierzadko zawodowe, odbywają się spotkania z przyjaciółmi i snuje się wielkie plany na przyszłość. Stąd dla wielu z nas, zaczynających swoja przygodę z aranżacją własnego mieszkania, wybór stołu jest nie lada wyzwaniem. Okrągły czy prostokątny? Mały czy rozkładany? No i oczywiście, drewniany czy z płyty MDF? A może zdecydować się na bardziej ekstrawaganckie rozwiązanie i wybrać stół szklany? Pytania się mnożą, a ilu doradców, tyle i dobrych rad. Myślę, że nie przesadzę, jeśli zdecyduję się na stwierdzenie, że zakup stołu jest niewątpliwie jednym z trudniejszych, podczas aranżacji jadalni.

 

czytaj całość »
Eklektyzm na miarę XXI wieku
Eklektyzm na miarę XXI wieku

Styl eklektyczny jest stylem trudnym do zdefiniowania, ponieważ nie ma żadnych cech charakterystycznych. Chociaż pozornie w takim wnętrzu nie ma żadnych zasad, można być pewnym, że efekt ten jest zamierzony. Eklektyzm to mieszanka starego z nowym, oryginalnych wzorów, materiałów. Idealny jest dla osób odważnych, ceniących nieoczywiste zestawienia i ryzykowne połączenia. Wnętrza eklektyczne nigdy nie są „skończone”, dlatego czasem zmiana nawet niewielkiego detalu może „tchnąć” w aranżację nowe życie i nadać jej zgoła inny charakter.

czytaj całość »
Domowe biuro – przyjazna przestrzeń do pracy w mieszkaniu
Domowe biuro – przyjazna przestrzeń do pracy w mieszkaniu

 

Łączenie biura z przestrzenią do życia nie jest zupełnie nowym zjawiskiem, zapoczątkowanym przez obecną sytuację epidemiologiczną w kraju i na świecie. Model takiego mieszkania istniał w przeróżnych formach od setek lat, jednak nie był nam znany, ze względu na stopniowe ograniczenie trendu w ubiegłym wieku. Obecnie siła jego powrotu jest dwa razy silniejsza przez popularyzację wolnych zawodów oraz odgórne zalecenia pracy na tzw. home office. Wielu z nas dosłownie z dnia na dzień przeniosło swoje biurowe zaplecze do mieszkań. Jednak co zrobić, gdy nie posiadamy oddzielnego pomieszczenia do zorganizowania domowego biura, a naszym jedynym miejscem na ulokowanie laptopa jest stół kuchenny? Chcemy Wam podpowiedzieć jak stworzyć wygodne miejsce do pracy w domu oraz jak ważne jest zorganizowanie sprzyjających warunków do skupienia.

 

czytaj całość »
LOFTOWE LOVE, czyli styl industrialny zagląda pod strzechy.
LOFTOWE LOVE, czyli styl industrialny zagląda pod strzechy.

Przez kilka ostatnich lat styl industrialny stał się niewątpliwie jednym z najmodniejszych nurtów w projektowaniu wnętrz. Jest to stosunkowo nowy kierunek w architekturze, który swoje korzenie ma w latach 60. XX wieku, kiedy to, po amerykańskim kryzysie, nowojorscy artyści postanowili na swój sposób przywrócić do życia opustoszałe fabryki, przekształcając je w swoje pracownie oraz mieszkania. W ten sposób powstał styl, który każdy szanujący się projektant ma w swoim portfolio. Styl loftowy, charakteryzujący się wysokimi sufitami, otwartymi przestrzeniami z widocznymi rurami i liniami elektrycznymi oraz wielkimi, poprzedzielanymi szprosami oknami.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl